TARİHÇE


Tarihçe

Firmamızın kurucusu Vedat Özbuluk 1945 doğumlu, evli ve 4 çocuk babasıdır. Büyük oğlu Mehmet İlker Özbuluk , Çukurova Üniversitesi Kimya Bölümünü başarıyla bitirdikten sonra 1993 yılında iş hayatına başlamış, küçük oğlu Mustafa Hakan Özbuluk ‘ta Gaziantep Üniversitesi Makine Bölümünü başarıyla bitirdikten sonra çalışma hayatlarını birlikte devam ettirmektedirler.

Firmamızın kurucusu Vedat Özbuluk henüz 12 yaşındayken 1957 yıllarında okula gidip gelirken merak saldığı tornaclık mesleğine ortaokulu yarıda bırakarak başlamış, ve başarılarla dolu iş hayatının ilk adımını o günlerde atmıştır. 1979 yılına kadar beraber çalıştığı ortaklarıyla da çok büyük işler başarmışlar; ilk plastik enjeksiyon ayakkabı makinesi ve ordunun kasatura yapım ihalesi gibi. Daha sonra 1979 yılına kadar ortak çalıştığı işyerinden ayrılarak kendi hayal ettiği torna atelyesini açmıştır, zorlu yıllarda başladığı iş hayatına plastik enjeksiyon ayakkabı makineleri üreterek başlamış , ve o dönemlerde ilk otomasyan plastik makinesini kendisi tasarlamış ve uygulamıştır. 1983 yılında atelyecikten sanayiciliğine ilk adımını atmış kendi 1.000 m2 lik yerini alarak makine imalatına orada devam etmiştir, o yıllar sektöründe ivme kazandığı yıllardır ve vedat bey bunu iyi değerlendirir ve yeni bir girişim yaparak rambo plastik’in ilk temellerini atmış ve kendi yaptığı makineden bir tane de kendine yaparak plastik ayakkabı imalatına başlamıştır. 1987 yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek , Türkiye’de “çerçeve kasa makine “ diye adlandırılan sadece İtalya’da üretimi olan spor ayakkabı makinesini kendi projesiyle üretime geçirmiş ve yıllarca ülke ekonomisine çok büyük döviz girdisi sağlamıştır. 5 yıllık dolu kapasiteyle üretim planı yaparak çalıştığı yıllarda azminin ve zekasının mükafatını da almıştır. O yıllarda iş dünyası dergilerinde “projelerini kafasında taşıyan adam” diye manşet olmuş ve 1987 yılında Gaziantep Sanayi Odasının “Yılın En Başarılı Atılımcısı” olarak da bir plaketle taçlandırılmıştır. 2000 yılına kadar çok sevdiği ve devam ettiği mesleğini bırakma kararı almış ve 1983 yılından beri devam ettiği plastik ayakkabı üretiminde gelişen pazar şartlarına uygun olarak Nizip Caddesinde kendisine 3.000 m2 kapalı alanı olan yeni bir işyeri yaptırmış, kendi imalatı olan makineleri revize ederek 3 adet plastik enjeksiyon ayakkabı makinesi ve 1 adet pu enjeksiyon ayakkabı makinesiyle günlük üretim kapasitesi 6.000 çift olan tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 2010 yılı ortalarında niyet ettikleri suni deri üretim tesisi için 2011 yılı başlarında Ramder Suni Deri için 1. Organize Sanayi bölgesinde 13.500 m2 ‘açık alanı ve 12.000 m2 kapalı olan yeni bir yer satın alınmış ve makine parkuru tamamen yurtdışından ithal edilerek Türkiye’nin en uzun tesisi kurulmuştur.

Kurucumuzun bize nasihat ettiği koşulsuz müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürün çizgisinden taviz vermeme prensibiyle yola çıkmış bulunmaktadır.

Vizyonumuz ve hedeflerimiz üretim yaptığımız her iki kolda da firmamızı Türkiye ve Dünya pazarlarında lider olma yolunda hızla ilerletmektir.

DuyurularEtiketler


HAKKIMIZDA


Gaziantep 1. Organize sanayi bölgesinde 13.500 m2 açık alan üzerine kurulu yaklaşık 12.000 metrekare kapalı alanda yurtdışından ithal ederek getirttiği son teknoloji makine parkuruyla üretimlerini sürdürmektedir.

Ramder Suni Deri tecrübeli mühendislerinin önderliğinde genç ve dinamik mühendis kadrosuyla müşterinin talepleri doğrultusunda her türlü özel ürünü ve rengi kaliteden ödün vermeden Arge laboratuvarlarında yapabilmektedir ve müşterilenin beğenilerine sunabilmektedir.

ÜRÜNLER


ETİKETLER


RAMDER Suni Deri,Suni Deri,Gaziantep Suni Deri,Leather,imitation leather,Leatherette, Ayakkabılık Suni Deri, Çantalık Suni Deri, Spor Ayakkabılık Suni Deri, Terliklik Suni Deri, Astarlık Suni Deri, Döşemelik Suni Deri, Giyimlik Suni Deri, Reklam ve Promosyonluk Suni Deri, Otomotivlik Suni Deri Ayakkabılık , Çantalık, Spor Ayakkabılık, Terliklik, Astarlık, Döşemelik, Giyimlik, Reklam ve Promosyonluk, Otomotivlik,RAMDER Suni Deri,Suni Deri,Gaziantep Suni Deri,Leather,imitation leather,Leatherette

İLETİŞİM


 • Merkez

  Çakmak Mah. 2 Nolu Cad. No:35

  Şehitkamil GAZİANTEP

  Tel:    +90 342 323 49 42 - 325 17 71

  Tel:    +90 342 324 27 00

  Faks: +90 342 324 72 01

  Email:  info@ramdersunideri.com

 • Fabrika

  1. Org. San. Böl. 5 Nolu Cad. No:17

  Başpınar GAZİANTEP

  Tel:    +90 342 337 48 00 - 01 - 02

  Faks: +90 342 337 48 03

  Email:  info@ramdersunideri.com